Жителька Івано-Франківщини заплатила кругленьку суму за «звільнення» сина з поліції
Правоохоронці закликають людей бути обачними, не довіряти подібним дзвінкам та не панікувати.
Опубліковано : Патрік Скеля
Останніми часом до поліції все частіше надходить звернення громадян про факти шахрайств, пов’язаних з використанням мобільного зв’язку та Інтернету.
Читайте також
Найхарактерніша схема так званого «телефонного» шахрайства така: «Ваш син (брат, чоловік) в поліції або потрапив у неприємну ситуацію (ДТП, лікарню тощо)», пише - Панорама Прикарпаття.
На такий гачок аферистів потрапила 68-річна мешканка Долини. Жінка розповіла, що їй зателефонував невідомий і повідомив, що її син затриманий за скоєння кримінального злочину і перебуває в поліції.
Для вирішення питання про непритягнення останнього до кримінальної відповідальності необхідно перерахувати 5 000 гривень, на що стурбована жінка погодилася. За кілька хвилин жінка виконала всі умови шахраїв.
Через деякий час, отямившись від шоку, потерпіла зрозуміла, що її ошукали та зателефонувала сину. Як виявилось, сина ніхто не затримував.
За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці працюють над встановленням та затриманням осіб зловмисників, повідомляють у секторі комунікації поліції Івано-Франківщини.
Перевірте, де дійсно знаходиться ваша рідна людина. Пам’ятайте, у разі реального затримання працівники поліції повідомляють про це рідних, вказуючи підстави та термін, а також відділ чи відділення, де утримується особа.
Законодавством не передбачено жодних платежів за утримання затриманої особи правоохоронним органом. Попросіть людину, яка представилась працівником поліції назвати прізвище ім’я, по батькові і дату народження затриманого родича.
Практично у 100% випадків такою інформацією зловмисники не володіють, оскільки телефонний номер набрали навмання. Не довіряйте зловмисникам, які під будь-якими приводами пропонують за грошову винагороду «вирішити» питання з правоохоронцями. Отримавши такий дзвінок, не починайте перемовини, а негайно телефонуйте за номером «102».
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: https://panorama.if.ua/2019/01/жителька-івано-франківщини-заплатил/