У Франківську судять медиків за смерть породіллі під час операції

26.02.2019 22:24   Джерело: Бліц-Інфо
Опубліковано : Патрік Скеля
У п'ятницю, 22 лютого, в міському суді Івано-Франківська продовжили розгляд кримінальної справи про неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками Івано-Франківського обласного перинатального центру, пише - Бліц-Інфо.

Читайте також

На Прикарпатті суд оштрафував депутата, який на поливаний понеділок поставив синець під оком односельцеві
На Прикарпатті суд виніс вирок хлопцеві, який вкрав у сусіда ноутбук

Зокрема йдеться про 27-річну франківчанку Тетяну Гезей, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі у квітні 2013 року. Справу до суду передали в травні 2017 року, втім, через закінчення повноважень судді, справу почали розглядати заново. 

Завідувач гінекологічного відділення ОПЦ Олександр Буянов та завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології ОПЦ Микола Бутніцький підозрюються у злочинній недбалості, тобто неналежному виконанні професійних обов'язків унаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що викликало смерть хворої.

Як йдеться у матеріалах справи, Гезей потрапила в ОПЦ із завмерлою вагітністю. Жінці робили операцію, щоби видалити плід. Під час оперативного втручання, що його проводили обоє згаданих лікарів, медики вдалися до переливання плазми. Експертиза встановила, що крововтрата була невелика і переливання було необґрунтованим. Жінці почали вводити плазму під час операції і продовжили після її завершення. У Тетяни розвинувся анафілактичний шок, відмовили легені, і жінка померла.

На сьогоднішньому засіданні прокурор представив суду всі письмові докази сторони обвинувачення. Втім захисники обвинувачених попросили у суду перерву, щоб ознайомитися з результатами судово-медичної експертизи, оскільки справа тягнеться вже довго і вони не пам'ятають всіх деталей.

Суд оголосив перерву до 25 березня. На наступному засіданні будуть допитувати свідків по справі.

Ст. 140 ч. 1 ККУ, за якою звинувачуються Микола Бутніцький та Олександр Буянов, – "невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого" – передбачає покаранння у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Бліц-Інфо