Вірастюк офіційно визнаний переможцем на довиборах у 87-му виборчому окрузі - ЦВК

23.04.2021 09:36   Джерело: Інтерфакс-Україна
Опубліковано : Патрік Скеля

Центральна виборча комісія офіційно визнала перемогу представника партії «Слуга народу» Василя Вірастюка на довиборах до Верховної Ради у 87-му виборчому окрузі, повідомляє управління комунікації секретаріату ЦВК, пише - Інтерфакс-Україна.

Читайте також

Український фільм з прикарпатцем Вірастюком зібрав 4 млн грн за перший вікенд прокату (Відео)

«На підставі уточненого протоколу та з урахуванням рішень судів, що набрали законної сили, Комісія встановила результати проміжних виборів народного депутата України від 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87. Так, за даними протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування в ОВО №87 із позначкою «Уточнений» народним депутатом України обрано Василя Вірастюка. За нього проголосували 15 536 виборців, що становить 30,5% від кількості виборців, які взяли участь у голосуванні», - йдеться у повідомленні управління комунікації секретаріату ЦВК у четвер увечері.

Як повідомлялося, в окрузі №87 на довиборах до парламенту перемогу здобув представник партії «Слуга народу» Василь Вірастюк, набравши 31,25% голосів. Його конкуренти – представник від партії «За майбутнє» Олександр Шевченко та представник Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Руслан Кошулинський – набрали 29,69% та 28,86% відповідно. Центральна виборча комісія України на засіданні 5 квітня визнала вибори в окрузі такими, що відбулися.

Перед тим Івано-Франківський окружний суд розглянув кілька справ стосовно рішень про перерахунок голосів на 20 виборчих дільницях, які ухвалила ОВК №87 під час встановлення підсумків голосування. Усі розглянуті справи було відкрито за позовами кандидата Шевченка. У більшості випадків (щодо шести дільниць) рішення суду першої інстанції - дії ОВК визнати правомірними, позивачу повністю відмовити в задоволенні позовів. Ці рішення було оскаржено.

Згодом Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправними і скасував усі постанови ОВК №87 про визнання голосування на п'яти дільницях недійсними. У Громадянській мережі «ОПОРА» повідомили, що на деяких з ним за результатами повторного підрахунку голосів було встановлено невідповідність кількості бюлетенів за кандидата Шевченка.

16 квітня ЦВК прийняла для обробки протокол окружної виборчої комісії №87 із позначкою «Уточнений». Голова комісії Олег Діденко розповів про наявність двох судових справ щодо складання уточненого протоколу окружною комісією.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Інтерфакс-Україна