Прикарпатський співак звинувачує лікарів у смерті дружини

20.11.2019 11:39   Джерело: Курс
Опубліковано : Патрік Скеля

Заслужений працівник культури України, співзасновник дуету «Дві долі» Ярослав Шершень домагається чесного розслідування смерті його дружини Ольги, яка померла 7 квітня цього року, ймовірно, через помилку лікарів. Однак правоохоронці за пів року навіть не опитали медиків.

Читайте також

Прикарпатські медики розповіли про переваги грудного вигодовування
У Франківську раптово помер молодий чоловік, - жінка звинувачує лікарів
Після розголосу в соцмережі в дитячій лікарні Івано-Франківська відмовилися брати гроші в іногородньої пацієнтки

Трагедія сталася у квітні цього року, пише - Курс з посиланням на газету «Галичина».

«Дружина поскаржилася мені, що відчуває біль у шиї і лівому боці плеча… 4 квітня зранку ми навідалися до сімейної лікарки Марії Іваночко у Долинській ЦРЛ. Лікарка Ольгу оглянула, зробила кардіограму і направила до невролога, написавши у діагнозі, що у дружини ішемічна хвороба серця. Невролог також оглянув її, виписав мoваліс (німецький протизапальний, знеболювальний і жарознижувальний препарат, протипоказаний при важкій серцевій недостатності) і вітамін В-12. Після триденних ін’єкцій сказав знову прийти до нього на прийом. Ми поїхали додому і зробили так, як радив лікар. Через півтори години болі припинилися. Ін’єкції кололи три дні – в четвер, п’ятницю і суботу. У суботу спати лягли пізно – десь близько другої години. А через годину дружина мене розбудила, сказала, що задихається», – розповів Ярослав Шершень.

Він повіз дружину з села Мала Тур’я, де мешкало подружжя, до Долинської лікарні автомобілем – це до п’яти кілометрів. Добралися за 10 хвилин. Втім, довго не міг викликати дзвінком чергових до входу в лікарню. Коли нарешті відчинила медсестра, довелося ще шукати чергового лікаря.

Прикарпатський співак звинувачує лікарів у смерті дружини 1
Ольга та Ярослав Шершні – дует «Дві долі». Фото газети «Галичина».

Дружину забрали в реанімацію. Через 20 хвилин повідомили, що Ольга померла від інфаркту. У лікарському свідоцтві про смерть причиною смерті вказали гострий великовогнищевий інфаркт міокарда нижньої стінки лівого шлуночка серця. 

«Це було 7 квітня… Розумієте, якби ми у четвер зранку 4 квітня не були у сімейного лікаря, то я б заспокоївся і змирився. Мене дивує, що старша людина, яка повинна б мати великий досвід, направила дружину не до кардіолога, а до невролога. Якби не потрібно було ті три дні приймати ін’єкції і ми би знали, що потрібна кардіологічна допомога, то я б і за кордон встиг відвезти дружину на лікування… Розумієте, не мають права такі лікарі бути охоронцями здоров’я людей», – переконаний Ярослав Шершень.

Чоловік звернувся до департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та прокуратури. З прокуратури справу подали до поліції – результатів ще нема. А у департаменті охорони здоров’я зреагували – зобов’язали головного лікаря Долинської ЦРЛ оголосити догани кільком медикам.  

Інформацію, викладену у зверненні Я. Шершеня, клініко-експертна комісія департаменту охорони здоров’я ОДА не мала змоги перевірити у повному обсязі, адже обслуговування хворої лікарка Марія Іваночко проводила «із порушенням затверджених МОЗ України стандартів діяльності закладів первинної медичної допомоги стосовно ведення медичної документації», «встановлення діагнозу та призначення лікування пацієнтці лікарем-неврологом Крайником Р. І. також не підтверджене записами в карті амбулаторного хворого», а оцінка дій чергового персоналу в останні миттєвості життя Ольги Шершень через відсутність аудіо- й відеоспостереження залишаються, мовляв, лише точкою зору заявника. Тож сьогодні всі долинські медпрацівники, яких на зобов’язання департаменту охорони здоров’я ОДА головний лікар Долинської ЦРЛ зобов’язав покарати доганами через смерть Ольги Шершень, і надалі лікують людей.

За інформацією долинських правоохоронців, які вже упродовж двох місяців розслідують факти, викладені у скарзі до прокуратури чоловіка покійної Ярослава Шершеня на дії медпрацівників Долинської ЦРЛ, наразі вони проводять необхідні експертизи. Але за цей час навіть не спромоглися поспілкуватися з керівництвом лікарні та медиками.

Як зазначив професор Івано-Франківського національного медуніверситтету, доктор медичних наук Ігор Вакалюк, не виключено, що призначений жінці препарат «Моваліс» міг посилити прояви стенокардії.

«Моваліс – то брендова назва препарату, а його головне фармакологічне найменування – мелоксикам, нестероїдний, протизапальний, жарознижувальний і знеболювальний середник, дуже поширений у медичній практиці. Ця група дуже специфічна і обширна. Продають без рецепта в Україні і багатьох інших країнах світу. До них належать аспірин, ібупрофен, парацетамол і т. ін.
Моваліс, як і інші медпрепарати, має низку показань і протипоказань. І, на жаль, його дуже часто використовують лікарі безконтрольно. Кожен медпрепарат має побічні ефекти. Справді, років три-чотири тому серед медиків було озвучено думку, що група таких препаратів може посилювати прояви стенокардії. Але дослідження не дали конкретних результатів. Зрозуміло, що такі препарати самі собою не можуть впливати на виникнення стенокардії, а от що вони можуть її поглиблювати, то це деякі вчені, провівши у 2016–2017 рр. аналіз захворювань 45 тисяч пацієнтів, таке стверджували. Особливо впродовж першого місяця прийому і у великих дозах, вони хоч і не можуть призводити до ішемічної хвороби, але можуть її поглиблювати.
Однак зроблені аналізи не дали на це питання конкретної відповіді. Та й безпосередньо це стосується не моваліса, а інших середників з його групи. Та прямо сказати, що такі препарати впливають на виникнення інфаркту міокарда, не можна. Нема чіткої закономірності. Адже на це можуть впливати різні чинники, як і на напади стенокардії. Стосовно ж хворих із важкою серцевою недостатністю чи пацієнтів після аортокоронарного шунтування, то справді, препарати групи, до якої належить і моваліс, європейська практика рекомендує вживати з обмеженням, тому що є низка протипоказань у таких випадках. Проте кожен конкретний випадок серцево-судинних захворювань треба розглядати окремо», – пояснив Ігор Вакалюк.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Курс