Всесвітньо відомі хіти Едіт Піаф написав композитор, родом з Івано-Франківщини (Відео)

05.08.2019 13:38   Джерело: COMA
Опубліковано : Патрік Скеля

Шарль де Ґолль, який 1966 року відвідав Москву, заходив до Кремля під звуки «Padam… Padam», пише - COMA.

Читайте також

Юна піаністка з Бурштина виграла Гран-прі на Всеукраїнському музичному конкурсі у Тернополі
Дівчина з Прикарпаття виступила у шоу «Голос країни»

Вам щось відомо про Норберта Ґланцберґа?

Цей французький композитор і піаніст народився 12 жовтня 1910 року у Рогатині Івано-Франківської області. Наче нічого шокуючого. Але.
Ви будете здивовані, коли побачите перелік творів Ґланцберґа. Серед них – всесвітньо відомі хіти Едіт Піаф!

На початку 1940-х композитор написав мелодію найвідомішого шансону «Padam… Padam». 1951-го з’явилися слова, після чого пісня одразу стала шлягером.

Батьки Ґланцберґа, якого від народження звали Натан, були уродженцями Рогатина. У цьому містечку вони жили до народження первістка, опісля переселилися до баварського Вюрцбурга. Музичні здібності Норберт виявив у собі ще з дитинства.

У 20 років Ґланцберґ починає працювати у Берліні, пише кілька композицій для німецьких фільмів. Кар’єра хлопця обривається після приходу до влади Гітлера. Він змушений емігрувати до Франції.

«Там 30-літній піаніст і композитор Ґланцберґ зустрівся з Едіт Піаф. Їй на той час було 25. Її зірка вже почала сходити. Піаф взяла піаніста у свою команду. Вони стали друзями, а потім коханцями.» – пише Галина Петросаняк.

Піаф щодня по два-три рази посилає Норберту любовні листи. У них вона пише про свою вдячність за професійний розвиток:

«З кожним днем мої пісні мають все більший успіх, усі кажуть, що я розвиваюся фантастично. Цим я завдячую тобі. Це перфекціонізм, якого ти від мене вимагав».

Але комозитор не розділяв кохання співачки. 1951 року Ґланцберґ одружився з Марічкою Мазурик. 1958 року в них народився син Серж.

Ґланцберґ написав для Едіт Піаф хіти Mon manège à moi, Noel c’est l’amour та пристрасну Le ballet des coeurs.

Подальша музична кар’єра Норберта Ґланцберґа розвивалася в кіно. Його мелодії, зокрема, звучать у фільмах із Бриджіт Бордо – «Занадто красива наречена», Мариною Владі – «Білява відьма» та інших.

Джерело: lovelylife.in.ua


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: COMA