3 травня в Івано-Франківську пройшов перший у місті Фестиваль птахів. Захід проходив у парку імені Шевченка біля літньої сцени. Подія організована спільно з орнітологами і мала на меті познайомити мешканців і гостей міста зі світом пернатих.
Програма фестивалю включала орнітологічні екскурсії парком , під час яких учасники вчаться розпізнавати різні види птахів. Також було проведено майстер-класи — з вивчення пташиного співу та візуальної ідентифікації птахів, а також всі охочі взяли участь у художньому малюванні птахів за шаблонами. Про це пише “Галка”.
Перегляньте також:
- В Івано-Франківську стартує фестиваль “Вгору серця”
- Прикарпатців кличуть на фестиваль “Ремісничий двір давнього Галича”
На фестивалі також представлена окрема програма “Хто такі воронові?”, де прикарпатці дізналися більше про представників цієї пташиної родини.
Біологиня та орнітологиня Наталія Пріяткіна, одна з ініціаторок фестивалю, розповіла, що ідея такого заходу виникла ще восени минулого року.
“Фестиваль проходить вперше в Україні. Ми говорили про те, що в багатьох країнах такі заходи організовують до Всесвітнього дня міграції птахів. Але у нас ці дати збігаються з Днем міста, тому ми вирішили трохи змістити дати — і вперше влаштували Фестиваль птахів”, — розповідає Наталія Пріяткіна.
Основною метою фестивалю є популяризація орнітології серед містян, та можливість ближче познайомитися з пернатими.
“Це знайомство містян і гостей міста з птахами, з можливістю пізнати їх ближче. Ми видали атлас визначних птахів, яких можна зустріти в нашому парку ”, — додає вона.
Усі майстер-класи проводилися на умовах добровільних внесків. Зібрані кошти будуть передані на підтримку українських захисників — зокрема, для нацгвардійців, франківської тероборони 95 батальйону та бойового підрозділу “Рій”.
“Птахи — вільні, і вони в себе закохують. Вони мають неймовірні, круті пристосування. Люди, які починають займатися птахами, ментально оздоровлюються. Це спосіб трохи відволіктись від сьогодення”, — зазначає Наталія Пріяткіна.
Директорка КП “Центр розвитку міста та рекреації” Руслана Василюк зауважує, що вони тісно співпрацюють з орнітологинею Наталією Пріяткіною, і це буде не останній спільний захід.
“Знайомство з птахами в парку — це не лише цікаве дозвілля, а й важливий крок до формування екологічної свідомості. Люди краще розуміють цінність природи, коли спостерігають її зблизька. Це сприяє збереженню біорізноманіття, підвищує інтерес до охорони довкілля та позитивно впливає на психологічне здоров’я. Більше уваги до птахів — більше турботи про природу загалом”, – ділиться Руслана Василюк.