Шкільне харчування зміниться: з 1 вересня безкоштовні обіди передбачаються для всіх прикарпатських школярів

Опубліковано:
3 Червня, 2026 о 13:49

Із 1 вересня в Україні планують забезпечити безоплатним гарячим харчуванням учнів усіх класів – від 1 до 11.

Раніше така можливість діяла лише для учнів початкової школи та окремих категорій старшокласників, які належать до пільгових груп. Пише «IfNews»



Про це йшлося під час Конгресових слухань за участі Прем’єр-міністерки України Юлія Свириденко, присвячених організації системи безоплатного харчування у закладах загальної середньої освіти.

Головні питання впровадження реформи

Під час обговорення особливу увагу приділили практичним аспектам реалізації ініціативи. Зокрема, йшлося про:

стан шкільних харчоблоків та їхню готовність до розширення навантаження;

механізми співфінансування між державою та громадами;

кадрове забезпечення кухонь у школах;

організацію процесу харчування на місцях.

Учасники слухань наголосили, що громадам важливо вже зараз розпочати підготовку, аби система змогла запрацювати без збоїв із початком нового навчального року.

Фінансування для Івано-Франківщини

Для Івано-Франківської області з державного бюджету вже передбачено 205,4 млн гривень на забезпечення харчування учнів у період січень–травень 2026 року.

За попередніми розрахунками, щоб забезпечити безоплатне харчування всіх школярів області з вересня до кінця 2026 року, необхідно близько 500,5 млн гривень.

Що це означає для шкіл

Запровадження повного охоплення гарячим харчуванням учнів 1–11 класів має на меті покращити умови навчання, підтримати здоров’я дітей та зменшити навантаження на родини.

Очікується, що ключовим викликом стане модернізація харчоблоків і забезпечення стабільного фінансування на місцях.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Івано-Франківщини
Теги: #харчування, #шкільне харчування





Статті

Інтерв'ю
народний артист Гнатковиський
09:18, 23 Грудня, 2025

Народний артист України Олексій Гнатковський розповів, в яку політичну партію він входив

Блоги

ТОП новини Прикарпаття: