Поліція Івано-Франківщини розслідує випадок шахрайства, коли аферисти скористалися оголошенням про продаж книг для викрадення особистих даних .
Поліція Івано-Франківської області розпочала розслідування чергового випадку онлайн-шахрайства, жертвою якого стала 44-річна мешканка Івано-Франківської територіальної громади. Аферисти використали оголошення про продаж товарів в Інтернеті для викрадення особистих даних та незаконного оформлення кредитів. Пише «IfNews» з посиланням на Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області.
Перегляньте також:
- У Франківську викрили шахраїв, які незаконно заволоділи нерухомістю на 1,6 млн грн
- Знову активізувалися шахраї: прикарпатець втратив 7400 гривень, купуючи мотоцикл онлайн
Потерпіла розмістила оголошення про продаж книг на одному з онлайн-майданчиків для купівлі-продажу товарів. Згодом їй надійшло повідомлення від особи, яка представилася потенційним покупцем, з посиланням для так званого “оформлення замовлення”.
Перейшовши за фейковим посиланням, жінка виявила, що з її банківського рахунку було списано 2 тисячі гривень. Це стало лише початком шахрайської схеми, яка далі розгорталася за класичним сценарієм телефонного обману.
Невдовзі потерпілій зателефонував невідомий, який представився співробітником банку. Він повідомив про нібито підозрілі дії на банківському рахунку жінки та переконав її підтвердити особисті дані для “захисту коштів”. Довіривши псевдо-банківському працівнику, жінка надала шахраям доступ до своїх персональних даних.
Виконавши всі вказівки псевдо-співробітника банку, потерпіла виявила справжні масштаби афери. На її ім’я шахраї встигли оформити два кредити на загальну суму 162 тисячі гривень.
За цим фактом слідчі Івано-Франківської області розпочали кримінальне провадження за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за шахрайство. Правоохоронці встановлюють всі обставини злочину та шукають причетних до афери осіб.
У зв’язку з цим випадком поліція Прикарпаття нагадала мешканцям основні правила безпеки для уникнення подібних шахрайських схем. Зокрема, правоохоронці рекомендують негайно завершувати розмову, якщо співрозмовник просить повідомити конфіденційні дані банківської картки.
Категорично заборонено передавати стороннім особам CVV-код картки, термін її дії, PIN-код, логін і пароль від онлайн-банкінгу, SMS-коди від банку чи мобільного оператора.
Поліцейські підкреслили, що справжні банківські співробітники ніколи не запитують особисті дані клієнтів по телефону. Якщо хтось телефонує з такими вимогами, це однозначно свідчить про спробу шахрайства.