Сезон пожеж: на Франківщині різко зросла кількість займань

Опубліковано:
6 Травня, 2026 о 18:25
Пожежа
Пожежа. Фото ілюстративне

5 травня на території Івано-Франківської області зафіксовано значне зростання кількості пожеж в екосистемах.

Упродовж доби підрозділи ДСНС 24 рази залучалися до ліквідації загорянь сухої трави, лісової підстилки та сміття. Загальна площа, пройдена вогнем, склала 5,9 га. Пише «IfNews» з посиланням на Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області.



Від початку року на території області вже зареєстровано 1058 пожеж в екосистемах на загальній площі понад 76 га. Крім цього, виникло 7 лісових пожеж на площі 2 га.

Зокрема, 5 травня рятувальники ліквідували масштабні пожежі сухої трави:

— на площі 2,5 га у селі Вовчинець Івано-Франківської територіальної громади;

— на площі 2 га сухої трави та чагарників у селі Микуличин Яремчанської територіальної громади.

Також вогнеборці ліквідували пожежу лісової підстилки на площі 1 га у селі Небилів Калуського району. Загоряння виникло ввечері 5 травня, а остаточно ліквідоване сьогодні вранці.

Рятувальники вкотре закликають громадян не спалювати суху рослинність. Такі дії призводять до знищення природних екосистем, загибелі тварин і птахів, руйнування родючого шару ґрунту та створюють реальну загрозу перекидання вогню на житлові будинки й лісові масиви.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

У разі виявлення пожежі негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Івано-Франківщини
Теги: #ДСНС, #пожежа





Статті

Інтерв'ю
народний артист Гнатковиський
09:18, 23 Грудня, 2025

Народний артист України Олексій Гнатковський розповів, в яку політичну партію він входив

Блоги

ТОП новини Прикарпаття: