У зв’язку з відлигою 3 квітня у високогір’ї Івано-Франківської області прогнозується значна сніголавинна небезпека (3 рівень).
Синоптики та рятувальники застерігають туристів і місцевих мешканців бути максимально обережними та утриматися від виходів у гори. Пише «IfNews»
Перегляньте також:
- На Прикарпатті попереджають про значну лавинну небезпеку
- На Чорногорі зійшла лавина, яку викликали лижники
Підвищення температури повітря сприяє нестійкості снігового покриву, що може призвести до сходження лавин навіть на вже прокладених маршрутах. Найбільш небезпечними залишаються схили гір та ділянки з накопиченням снігу.
Фахівці наголошують, що третій рівень лавинної небезпеки означає значний ризик сходження лавин за умов додаткового навантаження на сніговий покрив. У таких умовах рекомендується уникати походів у високогір’я, а також не планувати туристичні маршрути в гірській місцевості.
Рятувальники закликають громадян уважно стежити за прогнозами погоди та повідомленнями служб, а також не ігнорувати попередження про небезпеку. У разі необхідності перебування в гірській місцевості слід ретельно оцінювати ризики та мати відповідне спорядження.
У випадку надзвичайної ситуації необхідно негайно телефонувати за номером 101.
Безпека у горах залежить від відповідального ставлення кожного — нехтування застереженнями може становити серйозну загрозу життю.