У 2025 році податківці Івано-Франківщини проаналізували дані інформаційної системи «ШЛЯХ».
Це було здійснено з метою виявлення випадків, коли водії фактично працюють і здійснюють перевезення, але офіційні трудові відносини з ними неоформлені. Про це під час пресконференції зазначив начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській Віктор Яцишин, пише «IfNews»
Перегляньте також:
- Мешканець Івано-Франківщини задекларував 300 мільйонів гривень доходу
- На Прикарпатті збільшилася кількість мільйонерів. Найбільше їх у Франківську
За результатами аналізу встановлено, що 42 суб’єкти господарювання здійснювали міжнародні перевезення вантажів і пасажирів, використовуючи працю 380 неоформлених водіїв.
За результатами вжитих заходів 22 суб’єкти господарювання самостійно виправили ситуацію. Вони оформили найманих працівників, подали уточнену звітність за формою 4-ДФ та задекларували майже 370 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Водночас відносно 12 суб’єктів господарювання податківці провели перевірки, за наслідками яких донарахували майже 3,3 мільйона гривень податкових зобов’язань. Відносно 7 суб’єктів господарювання інформація не підтвердилась, а щодо 1 перевізника – ще тривають контрольно-перевірочні заходи.
Під час виступу Віктор Яцишин зазначив, що важливо, щоб перевізники працевлаштовували найманих водіїв офіційно і своєчасно сплачували податки. Це важливо не лише для наповнення бюджету, а передусім для безпеки та соціального захисту людей, які щодня працюють за кермом на міжнародних дорогах.