Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт про підтримку сімей із дітьми, який суттєво змінює механізми соціальної допомоги. Зокрема, одноразову виплату після народження дитини планують збільшити до п’ятдесяти тисяч гривень.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише «IfNews»
Перегляньте також:
- Туристка з Вінниччини травмувалася в Яремче
- Переваги та ризики онлайн кредитів: на що слід звернути увагу
«Сьогодні затверджуємо проєкт закону про допомогу сім’ї до та після народження дитини», — зазначив очільник уряду.
Що передбачає законопроєкт:
збільшення одноразової виплати після народження дитини — з десяти тисяч трьохсот гривень до п’ятдесяти тисяч гривень;
щомісячна допомога жінкам, які народили дитину, але не мають професійного стажу — замість менш ніж однієї тисячі гривень становитиме сім тисяч гривень;
виплати одному з батьків або опікуну на догляд за дитиною до одного року — розмір допомоги Кабінет Міністрів визначить окремо.
Окремим напрямом законопроєкту є запровадження програми «єЯсла». Вона передбачає, що після досягнення дитиною одного року батьки матимуть вибір: повернутися до роботи або залишитися з дитиною вдома до трьох років.
У разі виходу на роботу держава щомісяця виплачуватиме одному з батьків вісім тисяч гривень. Якщо ж родина обирає варіант із доглядом за дитиною вдома, за мамою або татом зберігається сплата єдиного соціального внеску протягом усього періоду догляду — до трирічного віку дитини.
Законопроєкт також передбачає збереження ініціативи «Пакунок малюка». Батьки зможуть обрати: отримати допомогу у вигляді речей першої необхідності для новонародженого або ж грошову компенсацію — понад сім тисяч п’ятсот гривень.
Крім того, як частина нової моделі підтримки родин, запроваджується «Пакунок школяра». Це одноразова виплата у розмірі п’яти тисяч гривень на кожного першокласника для підготовки до школи.