На Прикарпатті ексочільниці управління освіти повідомили про підозру у привласненні бюджетних коштів

Опубліковано:
12 Січня, 2026 о 16:45

Понад 124 тисячі гривень збитків: на Прикарпатті ексчиновниці управління освіти повідомили про підозру у привласненні бюджетних коштів.

Перебуваючи на посаді, фігурантка організувала схему привласнення паливно-мастильних матеріалів. Пише «IfNews» з посиланням на Поліцію Івано-Франківської області.



До корупційного правопорушення вона залучила свого чоловіка, який працював водієм у тому ж управлінні. Корупційну схему викрили та ліквідували поліцейські Прикарпаття.

Поліцейські встановили, що з липня 2023 року по травень 2025 року жінка обіймала посаду начальниці управління освіти, молоді та спорту однієї з територіальних громад області. Саме в цей період у неї виник умисел на вчинення корупційного правопорушення, який вона і реалізувала.

Посадовиця, систематично зловживаючи службовим становищем, організувала схему протиправного заволодіння паливно-мастильними матеріалами, придбаними за кошти місцевого бюджету.

До реалізації протиправної схеми вона залучила свого чоловіка — водія управління. Вони оформлювали завідомо неправдиві дорожні листи та інші бухгалтерські документи, на підставі яких списували пальне для двох службовових автомобілів.

Також поліцейські виявили факти безпідставного та систематичного використання службового транспорту за маршрутами, які не пов’язаними зі службовою необхідністю. І це теж було підставою для списання пального за фіктивними документами.

Слідчі з’ясували, що службовий автомобіль подружжя використовувало для власних потреб, зокрема для доїзду до місця проживання в сусідню територіальну громаду.

Надалі колишня посадовиця, достовірно знаючи про неправдивість відомостей у документах, особисто затверджувала акти списання паливно-мастильних матеріалів та скріплювала їх печаткою, надаючи фіктивним документам статусу офіційних.

Загалом правоохоронці встановили, що чиновниця незаконно списала понад 1180 літрів бензину А-95 та 1273 літрів дизелю. Унаслідок таких дій державі завдано збитків на понад 124 тисячі гривень.

Слідчі повідомили фігурантці про підозру за ч. 4 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Наразі досудове розслідування триває. Поліцейські встановлюють усі обставини кримінального правопорушення та інших можливих причетних осіб. Також вирішується питання щодо повідомлення про підозру спільнику посадовиці.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Богородчанський відділ Івано-Франківської окружної прокуратури.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Івано-Франківщини





Статті

Інтерв'ю
народний артист Гнатковиський
09:18, 23 Грудня, 2025

Народний артист України Олексій Гнатковський розповів, в яку політичну партію він входив

Блоги

ТОП новини Прикарпаття: