Мешканка Коломийщини втратила більше півтора мільйони гривень після того, як невідомі в мережі переконали її «інвестувати» кошти у нібито благодійний фонд. Поліція розпочала кримінальне провадження та встановлює причетних до шахрайства осіб.
3 листопада до Коломийського районного відділу поліції звернулася 68-річна мешканка однієї з територіальних громад із заявою про шахрайство. За словами потерпілої, зв’язок із нею встановили через інтернет та певний час вели активне листування. Пише «IfNews» з посиланням на Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області.
Перегляньте також:
- 42-річний франківець став жертвою телефонного шахрайства
- Кібершахрайство на Прикарпатті: жінка втратила майже 10 тисяч гривень
Спершу невідомі переконали жінку придбати дієтичні добавки. Згодом шахраї запропонували «вигідну інвестицію» — вкласти кошти у нібито швейцарський благодійний фонд та пообіцяли повернути кошти з високим відсотком прибутку. Потерпіла повірила «консультантам» і переказала на вказані рахунки 1 680 000 гривень. Після цього зв’язок з «менеджерами» обірвався.
Усвідомивши, що стала жертвою шахраїв, жінка звернулася до правоохоронців.
За даним фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Наразі поліцейські здійснюють оперативні заходи для встановлення осіб, причетних до злочину.
Правоохоронці закликають громадян бути обачними:
– не перераховувати кошти незнайомим особам;
– не вірити в «швидкі інвестиції» з гарантованим прибутком;
– перевіряти інформацію з офіційних джерел;
– у разі найменших сумнівів — телефонувати 102 або звертатися в найближчий підрозділ поліції.
У разі підозрілої ситуації — негайно звертайтеся до поліції за номером 102.