Аферисти в інтернеті активно пропонують користувачам «легкий заробіток», використовуючи фальшиві інвестиційні платформи, підроблені біржі та методи соціальної інженерії, аби заволодіти коштами громадян.
До поліції звернулася 57-річна жінка, мешканка Гвіздецької територіальної громади, яка повідомила, що втратила значну суму коштів. Зі слів заявниці, вона знайшла в мережі повідомлення про «швидкий та легкий заробіток». Вона погодилася на онлайн- пропозицію дистанційного інвестування. Відтак надала невідомій особі доступ до свого мобільного телефону, зокрема — код доступу до програми AnyDesk. Тож шахрай отримав повний контроль над особистим гаджетом заявниці. Пише «IfNews» з посиланням на Поліцію Івано-Франківської області.
Перегляньте також:
- Шахраї виманили 85 тисяч гривень: прикарпатка стала жертвою аферистів
- 25 тисяч за “допомогу”: прикарпатець став жертвою шахрайської схеми
Скориставшись цим, зловмисник віддалено оформив кредит на ім’я потерпілої — без її фактичної участі в процесі оформлення.
Слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах). Поліцейські вживають заходів для встановлення особи, причетної до злочину.
Поліція закликає громадян бути пильними! Не довіряйте незнайомцям, які обіцяють швидке збагачення, особливо у сфері криптовалют та онлайн-інвестицій.
Нікому не передавайте паролі, коди доступу чи контроль над своїм мобільним пристроєм.
У разі підозрілих дзвінків, повідомлень або якщо ви стали жертвою шахрайства — негайно звертайтеся до поліції за номером 102.