Вiйськовослужбовцi, якi повертаються iз зони бойових дiй, потребують реабiлiтацiї: як фiзичної, так i ментальної чи психiчної. Свого часу Iвано-Франкiвська область розпочала розвивати реабiлiтацiю з нуля i на сьогоднi є однiєю з кращих областей, хто надає якiснi медичнi послуги.
Про це пiд час етеру програми “Новий погляд” розповiла Свiтлана Онищук, очiльниця областi, передає Фiртка.
Перегляньте також:
- “Головним завданням було — заговорити за інших”: поет і військовослужбовець Артур Дронь
- Віскі Glenfiddich чи GlenDronach 15: на що звернути увагу, коли вибираєш справжній смак Шотландії
“У нас вiдкритий, законтрактований Службою нацiонального здоров’я України, 21 медичний заклад, який надає реабiлiтацiйнi послуги. Вони сьогоднi дуже затребуванi. У цьому сегментi потрiбно працювати й надалi”, – розповiдає Онищук.
За словами посадовицi, розвивати реабiлiтацiйнi заклади Iвано-Франкiвщинi допомагають iноземнi донори та благодiйнi органiзацiї.
“За 2023 рiк ми рекордно посилили спiвпрацю з мiжнародними органiзацiями: для сфери охорони здоров’я, для сфери соцiального захисту, для пiдсилення наших освiтянських закладiв. Тiльки для 23 iнклюзивних центрiв ми передали повнiстю комплексне обладнання для дiточок i їхнього навчання, а це дуже важливо”, – додає очiльниця ОВА.
Голова ОВА також розповiла, що в кiнцi 2023 року нарештi депутати обласної ради проголосували та затвердили програму для агенцiї регiонального розвитку.
“Це важливо, бо такi агенцiї регiонального розвитку працюють в iнших областях i вони дуже добре працюють з мiжнародними органiзацiями. Це своєю чергою також є ще однiєю можливiстю залучення коштiв в область. Нам цi кошти потрiбнi, потрiбнi iнвестицiї, бо область повинна бути економiчно сильною, працювати та розвиватися”, – зазначила Свiтлана Онищук.