Які види відповідальності можуть застосовувати до прикарпатців за порушення комендантської години

31.10.2023 16:05   Джерело: firtka
Опубліковано : Франківський Новинар

Внаслiдок повномасштабного росiйського нападу в Українi запровадили комендантську годину. В Iвано-Франкiвськiй областi вона триває з 00:00 до 5:00 години.

Так, в цей перiод заборонено перебувати на вулицях та в iнших громадських мiсцях без спецiально виданих перепусток та документiв, якi посвiдчують особу, передає Фiртка.

Для того, щоб забезпечити безпеку та порядок, дотримання комендантської години на територiї Iвано-Франкiвщини створили пiшi наряди, якi залучають до патрулювання спiльно з Нацiональною гвардiєю України.

Так, пiд час комендантської години патрульнi мають право перевiряти документи й, вiдповiдно, встановлювати правомiрнiсть перебування на вулицях та в iнших громадських мiсцях.

Наразi у Кодексi про адмiнiстративнi правопорушення не передбачено вiдповiдальностi за порушення комендантської години. Покарання можливе лише за вiдмову виконувати законне розпорядження чи вимоги патруля.

Вимоги комендантського патруля потребують негайного виконання без зайвого сперечання. Якщо людина навмисно не виконує законнi вимоги комендантського патруля до неї можуть застосувати фiзичну силу чи вогнепальну зброю.

Згiдно зi статтею 185 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення за невиконання вимог законного розпорядження або вимоги патруля порушнику загрожує:

  • штраф;
  • громадськi чи виправнi роботи;
  • адмiнiстративний арешт до п'ятнадцяти дiб.

Вiдтак, можуть застосовуватися рiзнi види вiдповiдальностi, зокрема адмiнiстративнi, дисциплiнарнi, кримiнальнi, залежно вiд обставин та наслiдкiв порушення.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: firtka