Міська рада погодила об’єднання чотирьох медзакладів Франківська в один

15.08.2023 09:56   Джерело: IfNews
Опубліковано : Новини Станіславівщини

31 липня після дискусій у сесійній залі Івано-Франківська міська рада погодила реорганізацію закладів охорони здоров’я шляхом приєднання трьох медичних закладів до міської клінічної лікарні №1.

“Галка” розповідає, як відбувалося резонансне обговорення і голосування з місця події.

До цього медзакладу приєднають Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр, міську дитячу клінічну лікарню та міську стоматологічну поліклініку.

Начальниця управління охорони здоров’я міської ради Алла Вацеба повідомила, що об’єднання кількох медичних закладів буде в першу чергу зручним для пацієнтів. Усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, вони отримуватимуть в межах однієї установи. Також потреба в об’єднанні різних закладів виникла у зв’язку з медичною реформою в Україні: уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо.

Нагадаємо, медики міського пологового виступили саме проти доєднання стоматологічної клініки. Кажуть, раніше йшлося лише про об’єднання з лікарнею на Матейки та дитячою лікарнею. Тож 31 липня голова профспілкового комітету пологового Світлана Вінтонюк підтвердила, що у працівників “пологового” досі немає розуміння, яка буде їхня подальша робота і роль у новому кластерному об’єднанні. Також вона додала, що стоматологічних закладів немає в урядовому переліку установ, які мають входити у кластери. Крім того, вважає Вінтонюк, стоматпослуги входять у перелік первинної медичної допомоги.

Начальниця управління охорони здоров’я міської ради Алла Вацеба наголосила, що стоматологічні послуги – це вторинний рівень медичної допомоги, тому це не є перепоною до об’єднання.

Чиновниця додала, що всі лікарі та працівники залишаються на своїх робочих місцях, ніхто не пише накази на звільнення і приймання на роботу.

На сесії виступили керівниця “пологового” Марія Бойко та керівники інших медзакладів, які об’єднають з міською клінічною лікарнею. Всі вони висловились за приєднання. Щоправда, Бойко підтвердила, що для неї є несподіванкою приєднання саме стоматполіклініки.

Директорка останньої, Тереза Стефанків, у виступі зазначила, що зі сторони працівників пологового було некоректно називати колег з її закладу “баластом” в об’єднаній установі. Вінтонюк перепросила за ці слова, але додала, що пологовий заробляє більше коштів, ніж міська стоматологія.

В ході обговорення питання депутат від “Європейської солідарності” Олексій Петечел наголосив, що дискусія відбулась з цього приводу лише сьогодні, а не напередодні сесії у п’ятницю чи ще раніше на профільній комісії. Він вважає це недоопрацюванням міської влади. А також сказав, що не було достатньої комунікації з працівниками медичних закладів щодо цього питання, тому і виникла соціальна напруга.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив, аби в статуті об’єднаної медичної установи посади нинішніх керівників були зазначені у структурі кластера як директори підрозділів, а не просто керівники.

У підсумку “За” об’єднання проголосували – 29 депутатів;
Утримались – 1;
Не голосував – 1.

До слова, першим кластерним закладом охорони здоров’я в Івано-Франківську буде центральна міська клінічна лікарня на вулиці Мазепи. Другим – об’єднана структура, за яку проголосували депутати міської ради 31 липня.

Довідка: кластерний заклад охорони здоров’я — це багатопрофільний лікарняний заклад, спроможний забезпечити на території госпітального кластера потребу населення в медичному обслуговуванні у найбільш поширених захворюваннях і станах за напрямами медичного обслуговування в стаціонарних умовах відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: IfNews