Керівниці Івано-Франківської ОВА “підсовують” людей із “репутаційними ризиками”, – ЗМІ

26.04.2023 10:07   Джерело: styknews Антикорупція
Опубліковано : Франківський Новинар

Декілька днів тому, у мережі Фейсбук, на офіційній сторінці очільниці Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлани Онищук з’явився допис про передачу чергового повнопривідного позашляховика для потреб наших захисників.

На перший погляд це звичайний допис, яких на офіційній сторінці Світлани Онищук десятки, а може вже і сотні. Але підписники звернули увагу на людей, які були в оточенні керівниці Івано-Фракнівської області. А саме Віталія Середюка (на фото у шкіряній куртці посередині світлини), який вже не вперше засвітився на фотографіях із очільницею Прикарпаття,інформує FrankoNews..

Підписники Світлани Онищук відразу звернули увагу на те, що цей чоловік, згідно офіційних документів, ще донедавна проходив військову службу у військовій частині А4032, де був зарахований у штат військовослужбовців згідно штатно-посадового списку, і отримував там грошове забезпечення (за деякими свідченнями навіть у розмірі 100 тисяч гривень, не перебуваючи у безпосередній зоні бойових дій), але на справді цього «добродія» у військовій частині майже ніколи не бачили. Замість того, упродовж проходження ним військової служби, Віталія Середюка досить часто бачили у цивільному одязі.

Голові Івано-Франківської ОВА

Коментарі під дописом Світлани Онищук

Досить цікавими є коментарі від читачів під дописом очільниці Івано-Франківської ОВА, які підозрюють, що таким чином Віталія Середюка пробують протягнути у високі чиновницькі кабінети, і навіть призначити одним із керівників РВА (або заступником) на території Прикарпаття.

Інший дописувач позначив під дописом поліцію Івано-Франківщини і просить у неї перевірити, яким чином військовослужбовець ЗСУ, замість того, щоб нести службу у військовій частині, розгулював містом у цивільному одязі і фотографувався із першими особами області.

Редакції Франко Ньюз стало цікаво, що ж це за такий чоловік «Віталій Середюк», чия персона викликала хвилю реакцій та обурень читачів у соціальній мережі Фейсбук.

І ми розпочали пошуки, які тривали кілька днів…

Після короткого проміжку пошуків, відразу склалося враження, що хтось зловживаючи її довірою, намагається нашкодити очільниці Івано-Франківської ОВА Світлані Онищук, постійно підсовуючи їй людину із такою сумнівною репутацією та досить “цікавою”.

Голові Івано-Франківської ОВА

На фото Світлана Онищук та Віталій Середюк

Ми спілкувалися із військовослужбовцями в/ч А4032, з колегами по роботі, сиділи у нетрях інтернету і нам вдалося дещо розкопати із біографії цього, як виявилось – високопосадовця.

До початку повномасштабного вторгнення, Середюк Віталій Юрійович працював адміністратором ТСЦ 8049 РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві, де виконував обов’язки начальника (і терміново змушений був її полишити і піти на лікарняний, оскільки стосовно нього почали розслідувати кримінальне провадження про підпал автомобіля у Івано-Франківську).

Голові Івано-Франківської ОВА

Що цікаво, як «проста» людина, змогла отримати таку «не просту» посаду  – начальника ТСЦ 8049 РСЦ ГСЦ МВС у м. Києві.

Імовірну відповідь на своє запитання ми відшукали у мережі. І це може бути дружба із… з Мартиненком Володимиром Олександровичем -колишнім радником міністра внутрішніх справ України (Арсена Авакова), членом Колегії МВС України, головою Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» (ось їхня спільна світлина).

Голові Івано-Франківської ОВА

Зв’язавшись із коментаторами, які писали обурливі дописи під постом Світлани Онищук, нам також вдалося з’ясувати, що вказаний державний посадовець може бути причетним до мережі франківських автошкіл «Автодрайвер плюс». Далі вони познайомили нас із людьми, які знають ще декілька деталей із біографії Віталія Середюка.

Наші співрозмовники, які побажали залишитись неназваними, повідомили, що Віталій Середюк, який за посадою не може займатися бізнесом, може бути кінцевим прихованим бенефіціаром вказаною прикарпатської мережі автошкіл «Автодрайвер плюс». І власне завдячуючи своїй високій посаді у системі МВС, Віталій Середюк міг безперешкодно проводити переатестацію та ліцензування для «власної» мережі автошкіл, які до речі, зі слів співрозмовників, працюють із численними порушеннями. За деякими адресами (зокрема у Снятині), автошкола просто відсутня, хоч на папері вона працює.

Крім того, зі слів наших співрозмовників, Віталій Середюк безпосередньо проходить по розслідуванні кримінального провадженні, про причетність до одного із підпалів автомобілів у Івано-Франківську, також стосовно нього проводяться розслідування щодо підробки документів й побиття. А також, УВАГА!!! …у 2009 році стосовно Віталія Середюка було розпочато кримінальне провадження стосовно погрози убивством.

У 2014 році, вже після початку вторгнення росії на територію України, Віталій Середюк одружується на громадянці рф із міста Уренгой. А його новий тесть – відомий російський шансоньє і підприємець.

Зі слів співрозмовників, Віталій Середюк наразі подав фіктивні документи, щоб також оформити для себе статус учасника бойових дій, хоч насправді він жодного разу не виїжджав до лінії фронту.

Через закриті реєстри ми на жаль не змогли перевірити статки цього посадовця-військовослужбовця, якого можливо просувають на посаду очільника одного із районів Івано-Франківщини…

 

Далі буде…


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: styknews Антикорупція