Як збивав ворожі ракети, що летіли на захід України - розповів Франківський пілот

21.04.2023 21:10   Джерело: galka
Опубліковано : Франківський Новинар

Дмитро Шкаревський – пiлот винищувача МIГ-29. 10 лютого 2023 року лiтак чоловiка зазнав пошкоджень, а сам Дмитро отримав велику кiлькiсть травм. Врятуватись Дмитру вдалось завдяки катапультуванню.

В iнтерв’ю Радiо Свобода Дмитро Шкаревський розповiв про першi днi широкомасштабного вторгнення Росiї до України, як збивав ворожi ракети та що планує пiсля Перемоги.

«У моїй ситуацiї так трапилося, що 22 лютого я пiшов у вiдпустку. Мене вiйна застала вдома. О 5-й ранку [24 лютого 2022 року] зателефонувала мама з Києва i каже, що Київ бомблять. Я вирiшив не чекати поки менi зателефонують, покличуть. Вiдразу ж зiбрав найнеобхiднiшi речi i поїхав на аеродром», – розповiдає Дмитро Шкаревський.

З Дмитром зустрілися в Івано-Франківську. Саме там базується 114 бригада тактичної авіації, старшим льотчиком у якій і є Дмитро. Але зараз чоловік проходить процес реабілітації після важких травм, які отримав у лютому цього року в небі на сході України.

Перший виліт з часу повномасштабного вторгнення у Дмитра був 25 лютого. Разом із колегами, пригадує льотчик, тоді вони перебазувались на оперативні аеродроми. Після цього чоловік майже 2 місяці не з’являвся в Івано-Франківську. А з часу широкомасштабного вторгнення льотчик здійснив близько 70 бойових вильотів.

«Робота була різною. На початку це були розвідувальні польоти з метою вилову диверсійних груп. Також польоти для знищення «Калібрів», «Шахедів», ворожих ППО. Робота була різного роду – на прикриття військ штурмової і бомбардувальної авіації. Наша винищувальна авіація робить різноманітну роботу, яку поставлять верхні штаби», – каже чоловік.

Дмитро пояснив, як саме українські пілоти збивають російські ракети.

«Нам телефонують і кажуть, що за даними розвідки, планується атака. І щоб ми потихеньку готувалися. Ми чекаємо. Потім нам телефонують і кажуть, що ракети летять вже близько біля кордонів України. Займаємо готовність, екіпіруємось і чекаємо команди. Далі зв’язуємось з керівником польотів і він нам дає команду «Вам повітря». У нас є приблизно 6-7 хвилин, поки літак запуститься і ми піднімаємо його в повітря. Далі зв’язуємось зі штурманом наведення, який на локаторах бачить наш літак і бачить цілі. Це добре, коли він бачить. Бо бувають ситуації, що цілі не видно і тоді ми використовуємо такий метод наведення як «вільний пошук», – зазначає Дмитро Шкаревський.

Уже з кабіни літака Дмитро намагається захопити ціль та знищити її. Відбувається це радіолокаційними або ж тепловими ракетами, додає Дмитро.

«На жаль мені не доводилося вступати у повітряний бій з противником, але за час війни довелось мені збити дві ракети типу «Калібр» – це за підтвердженою інформацією (летіли у напрямку заходу України – ред.), і знищувати вороже ППО», – зазначає Дмитро. Каже, що коли підтверджують, що ціль знищена – відчуває радість, адже прилетіти ця ракета могла у будь-яке місце України і наробити шкоди.

Дмитро б міг продовжувати збивати російські ракети та ППО, але 10 лютого 2023 року літак Дмитра у повітрі почав руйнуватися. Усіх деталей чоловік наразі розповідати не може, бо триває розслідування.

«Мій літак почав руйнуватись, горіти. Мені довелось катапультуватись. Я подивився, що навколо не було населених пунктів, переді мною лісова місцевість і прийняв рішення на катапультування. І після цього я побачив, як мій літак впав. І вже тоді з’явилась друга проблема, коли я глянув з парашута, як спускаюсь на річище річки. Був мороз, лід. Хвилювався, щоб лід не проломився. Слава Богу, лід не проломився, він мене витримав. Але я отримав травму спини – виявилось, то був перелом хребця. І окрім цих травм ще отримав осколкові травми руки і живота, мав проблеми з очима. Рани затягуються, планую розпочати реабілітацію для спини», – додає Дмитро.

Стежити за подіями в країні Дмитро Шкаревський не припиняє ні на мить. Поки триває процес лікування та реабілітації, чоловік роздумує над тим, чим займатиметься далі. Але одна з найбільших його мрій – українська Перемога.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: galka