Щоб допомогти українцям пережити важкий період, ВООЗ визначила чотири напрямки роботи

15.10.2022 22:04   Джерело: kurs
Опубліковано : Франківський Новинар

У ВООЗ вирiшили, як допомогти Українi пережити зиму.

Постiйнi ракетнi обстрiли цивiльної та критичної iнфраструктури з боку росiян можуть залишити десятки тисяч українцiв без тепла, електроенергiї, житла та засобiв для iснування цiєї зими. Внаслiдок цього, а також знищення медичних закладiв та обмеженого доступу до лiкувальних засобiв на тимчасово окупованих територiях багато з них можуть постраждати вiд хвороб, переохолодження або опинитися за межею бiдностi. Про це пише Bloomberg з посиланням на директора Європейського регiонального центру Всесвiтньої органiзацiї охорони здоров’я (ВООЗ) Ганса Клюге, повiдомляє ДТ.

За його словами, у ВООЗ видiлили чотири прiоритетнi напрямки, щоб запобiгти гуманiтарнiй кризi в Українi. Головним завданням посадовець назвав вiдновлення об’єктiв медичної iнфраструктури, якi постраждали вiд бомбардувань росiян. Наразi ВООЗ провела навчання близько 11 тисяч медичних працiвникiв, фахiвцiв у рiзних областях, а також поставила Українi понад 1300 тонн обладнання — вiд електрогенераторiв до автомобiлiв швидкої допомоги, хiрургiчних наборiв, лiкiв та вакцин.

Другим прiоритетом, є забезпечення нагальних медичних потреб людей у ​​районах, якi знову перейшли пiд контроль України. Вiн також нагадав, що ВООЗ вже кiлька мiсяцiв намагається отримати доступ на окупованi територiї, такi як Марiуполь та iншi частини Донбасу, щоб оцiнити, яка допомога потрiбна мiсцевому населенню.

Третiм прiоритетом роботи ВООЗ в Українi є пiдготовка до зими. Оскiльки багато людей через вiйну не мають постiйного мiсця проживання (за даними уряду України, з початку вiйни в країнi було пошкоджено або зруйновано понад 800 тисяч будинкiв), живуть без опалення та електрики та часто переїжджають з мiсця на мiсце, їм може загрожувати переохолодження, обмороження, запалення легень, iнсульти та iнфаркти.

За даними органiзацiї, ескалацiя вiйни в зимовий перiод може призвести до зростання кiлькостi перемiщених осiб до 3 млн, а також до масового виїзду бiженцiв у сусiднi країни.

Четвертим прiоритетом, незважаючи на триваючi бойовi дiї, Клюге вважає реформу охорони здоров’я в Українi, яка успiшно почалася до вiйни i почала приносити хорошi результати.

Представник ВООЗ зазначив, що згiдно з аналiзом Свiтового банку вiйна може призвести до того, що 60% населення України опиниться за межею бiдностi i не зможе дозволити собi медичнi послуги, тому необхiдно термiново розробити план, за яким бiльше українцiв зможуть отримати доступ до охорони здоров’я у майбутнi мiсяцi та роки.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: kurs