Українські вчені вивели новий сорт конопель

22.09.2022 14:44   Джерело: agroter
Опубліковано : Франківський Новинар

Фахiвцi Iнституту сiльського господарства Пiвнiчного Сходу Нацiональної академiї аграрних наук України презентували новий сорт посiвних конопель «Софiя» пiд час традицiйного фестивалю промислових конопель Hemp Fest.

Про це повiдомляє пресслужба НААН.

Як зазначається, цей сорт унiверсальний щодо використання як волокон, так i насiння. А це подвiйнi можливостi для розвитку рiзних галузей виробництва, зокрема, i оборонної, що особливо важливо в нинiшнiх умовах.

Адже технiчнi коноплi – це основа для виробництва пороху, який не має аналогiв у свiтi, високоякiсна сировина для канатiв i парашутiв. Коноплянi волокна нi в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети. Плити з конопель витримують пострiли з бронебiйних патронiв, при цьому, вони легшi за кевларовi.

А ще коноплi – це тканина для пошиття натурального, дихаючого i практично “вiчноживучого” вiйськового одягу, спiдньої бiлизни, яка вiдмiнно себе зарекомендувала у екстремальних умовах, коли вiдсутнi будь-якi засоби гiгiєни. Окрiм того, коноплi – це прекрасний еко-матерiал для будiвництва i утеплення будiвель.

Участь у фестивалi, який цього року проходив у форматi науково-практичного семiнару, взяли 80 провiдних науковцiв, аграрiїв, бiзнесменiв та професiоналiв галузi коноплярства iз десяти областей України. Для учасникiв показали насiннєвi посiви та провели майстер-клас по збиранню комбайном насiннєвої частини конопель.

Пiд час семiнару акцентували увагу на розвитку коноплярства в умовах вiйни та вiдбудови України, особливо використання коноплепродукцiї для вiйськових. Окрiм того, експерти пiдняли питання законодавчого регулювання у сферi промислових конопель, питання переробки конопель посiвних у залежностi вiд напрямку використання та економiчну ефективнiсть вирощування посiвних конопель в Українi.

Нагадаємо, на Рiвненщинi вiдкриють iндустрiальний парк технiчної коноплi.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: agroter