Франківський Новинар

Франківський Новинар

журналіст, блогер, політолог

Затримала представників благодійного фонду, які наживалися на гумдопомозі у Франківську

28.08.2022 17:00   Джерело: zahid.espreso
Автор : Франківський Новинар

Працiвники Служби безпеки України викрили представникiв благодiйного фонду з Iвано-Франкiвська на торгiвлi вiйськовою гуманiтарною допомого.

Слiдчi встановили, що на зiбранi грошi псевдоволонтери ввозили з-за кордону спорядження та автомобiлi. Їх продавали замiсть передавати до вiйськових частин, а прибуток вiд торгiвлi дiлили мiж собою.

Для отримання гуманiтарної допомоги вiд донорiв, фiгуранти розмiщували повiдомлення у соцiальних мережах. Її продавали через торговi точки та окремо створенi iнтернет-сторiнки в соцiальних мережах.

"СБУ вiдстежила ввезення автомобiлiв, тепловiзорiв, спорядження, шоломiв, бронежилетiв, вiйськового одягу без сплати мита та за спрощеною процедурою оформлення, яка передбачена для гуманiтарних вантажiв. Однак замiсть передбаченої допомоги вiйськовим або iншим благодiйним фондам, фiгуранти справи за готiвку з комерцiйною нацiнкою продавали спорядження громадським органiзацiям й волонтерам", – додають у повiдомленнi.

За такою схемою шахраї вивезли понад 10 автомобiлiв. 

Правоохоронцi затримали засновника та працiвника фонду пiд час продажу автомобiля швидкої за 6 тис. євро та 1,2 тис. доларiв США. Їм повiдомили про пiдозру у незаконному використаннi гуманiтарної допомоги, благодiйних пожертв або безоплатної допомоги з метою отримання прибутку за ч. 3 ст. 201-2 КК України. Також слiдчi планують оголосити повiдомлення про пiдозру третьому пiдозрюваному. Санкцiя статтi передбачає позбавлення волi на строк вiд п'яти до семи рокiв з позбавленням права обiймати певнi посади або займатися певною дiяльнiстю на строк до трьох рокiв та з конфiскацiєю майна.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: zahid.espreso