У Латвії оголосили новий збір на Bayraktar для ЗСУ

17.08.2022 09:16   Джерело: ternopoliany
Опубліковано : Франківський Новинар

Латвiйський спiвак, телеведучий Ральфс Ейландс та український журналiст Володимир Бiрюков розпочали у Латвiї збiр коштiв на придбання для потреб ЗСУ безпiлотного лiтального бойового апарата Bayraktar.

На розмiщеному у Фейсбуцi вiдео Ейландс сказав, що тепер кожен житель Латвiї має можливiсть довести свою пiдтримку Українi, а також за допомогою українцiв "передати привiт росiйським окупантам". Бiрюков подякував Латвiї за вже надану допомогу й пiдкреслив, наскiльки важливою є ця пiдтримка для українського народу.

Iнiцiативу оприлюднили у вiвторок, 16 серпня. Загалом на "латвiйський Bayraktar" необхiдно зiбрати 5 мiльйонiв євро. Та вже у першi години збору пожертви склали близько 80 тис. євро.

Латвiя - одна з країн, якi надали Українi найбiльшу пiдтримку щодо валового внутрiшнього продукту. Вона постачає в Україну зброю та особисте спорядження, безпiлотнi лiтальнi апарати, сухi пайки, боєприпаси, протитанкову зброю i зенiтнi ракети "Стiнгер", гелiкоптери Мi-17 та Мi-2.

Збирали пожертви на цей дрон ранiше i громадяни iнших країн, зокрема у Польщi, Литвi, Норвегiї та Канадi.

 «Bayraktar TB2» (з тур. «прапороносець») — дистанцiйно керований бойовий безпiлотний лiтальний апарат/дрон турецького виробництва. Латвiя не перша країна, громадяни якої вирiшили висловити свою пiдтримку Українi шляхом збору пожертв на цей бойовий лiтак.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ternopoliany