Студентів іноземних вишів не випускають на навчання за кордон

14.08.2022 09:53   Джерело: kurs
Опубліковано : Франківський Новинар

Студенти-українцi iноземних вишiв скаржаться на те, що їх не випускають за кордон нiбито через iснування негласної заборони Держприкордонслужби на виїзд студентiв.

Десятки користувачiв соцмереж 8 серпня атакували сторiнку Держприкордонслужби у фейсбуцi.

Пiд однiєю iз публiкацiй Державної прикордонної служби України з’явилися десятки коментарiв вiд хлопцiв, якi не можуть виїхати на навчання. Українцi скаржаться на те, що прикордонники перестали випускати студентiв на навчання до iноземних вишiв, дехто вважає, що iснує якась негласна заборона на виїзд студентiв.

Ситуацiю на українських прикордонних пропускних пунктах щодо виїзду студентiв iноземних вишiв роз’яснила нардеп вiд “слуг”, професор права Юлiя Гришина, повiдомляє ТСН.

Вона пiдтвердила, що вiд студентiв та їхнiх розгнiваних батькiв надходять численнi скарги у зв’язку з неможливiстю виїхати на навчання. Як пояснила Гришина, за українським законодавством нинi нiкому зi студентiв не дозволено виїзду за кордон. За законом про мобiлiзацiю студенти можуть лише отримати звiльнення вiд призову, але не бiльше.

У березнi Кабмiн затвердив, що студенти-хлопцi вищих навчальних закладiв не мають права перетину кордону. “Де-юре студенти анi українських, анi закордонних вишiв не можуть перетинати державний кордон пiд час воєнного стану”, – пояснила нардепка. Тодi головнокомандувач ЗСУ Валерiй Залужний вiдправив листа до Держприкордонслужби з проханням зробити виняток для тих студентiв, хто вже навчався в iноземних вишах на момент початку мобiлiзацiї, до повномасштабної вiйни в Українi, тобто для тих, хто вступив до iноземного вишу до 24 лютого. Пiсля цього центри комплектування почали надавати довiдки студентам iноземних вишiв для виїзду за кордон.

За словами Гришиної, спочатку прикордонники випускали всiх студентiв, хто мав таку довiдку, а не тiльки тих, хто вже навчався за кордоном, як розпорядився Залужний. Проте пiзнiше з’ясувалося, що такий папiр у вiйськкоматах могли отримати й тi, хто вступив до закордонних вищих навчальних закладiв пiсля 24 лютого, хоча у листi Залужного про них не йшлося.

Тобто, правила перетину кордону не мiнялися, Держприкордонслужба лише ретельнiше перевiряє документи в прикордонних пунктах пропуску.

Юлiя Гришина повiдомила, що вона направила офiцiйне звернення до Валерiя Залужного з проханням дозволити всiм студентам денної та дуальної форм навчання в iноземних вишах перетинати кордон.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: kurs