На Франківщині впроваджуватимуть пілотні стратегії адаптації до зміни клімату

03.08.2022 12:57   Джерело: Місто
Опубліковано : Новини Станіславівщини

Проблема зміни клімату постійно розглядається міжнародним суспільством на найвищому рівні для стабілізації клімату та створення для людей безпечних умов існування.

Для кліматичної стабілізації на Землі всім державам необхідно скоротити викиди парникових газів. Це можливо зробити за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій, розвитку відновлювальної енергетики, повідомили в Івано-Франківській ОВА.

На міжнародному та вітчизняному рівнях щодо цього вже прийнято та ратифіковано низку документів, зокрема такі як: Паризька угода (ратифікована Україною 14 липня 2016 року); Концепція реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року та План заходів щодо виконання Концепції; Стратегія низьковуглецевого розвитку України до 2050 року; Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів та інші.

За рішенням наглядової ради Проєкту міжнародної технічної допомоги «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів» (Проєкт APENA 3), який впроваджується Представництвом Європейського Союзу в Україні, Івано-Франківську область обрано як одну з трьох областей, в яких будуть впроваджуватися пілотні стратегії адаптації до зміни клімату та відповідні плани їх реалізації за кошти Європейського Союзу.

З метою продовження роботи над реалізацією проєкту APENA 3, представники проєкту APENA 3 виконали роботи, які необхідні для розробки регіональної стратегії із адаптації до змін клімату, а саме:

– провели збір даних та вихідної інформації на рівні структурних підрозділів обласної державної адміністрації та територіальних громад області;

– розробили методологію написання регіональних стратегій із адаптації до змін клімату, яка знаходиться на погодженні Міндовкілля;

– провели робочі онлайн-зустрічі на рівні територіальних громад;

– провели збір кліматичних даних для розробки документу щодо кліматичних ризиків та загроз;

– розпочали роботу з написання загальних розділів стратегії з адаптації до зміни клімату.

26 травня 2022 року міжнародні експерти проєкту APENA 3 на засіданні сесії генеральної асамблеї Європейського союзу геологічних наук презентували напрацювання стосовно стратегії адаптації до змін клімату.

 
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Місто