В Івано-Франківську діють крамнички безкоштовного одягу

03.05.2022 15:30   Джерело: IfNews
Опубліковано : Франківський Новинар

В Івано-Франківську діє безкоштовна крамничка одягу та побутових речей від БО “Час добра та милосердя” за адресою вул. Стуса 37 б.

У крамничці малозабезпечені сім’ї як з області, так і переселенці можуть отримати необхідний одяг, взуття, їжу, господарські товари, іграшки для дітей, а навіть меблі, пише Ратуша з посиланням на Збруч.

“БО “Час добра та милосердя” діє вже три роки. Організація співпрацює з службою у справах дітей та соціальною службою, які дають інформацію про сім’ї, що потребують допомоги: продуктів харчування, ліків, коштів на лікування, одягу.

Ми знайомимось з сім’єю самостійно та допомагаємо. Також  співпрацюємо з Обласною дитячою лікарнею, де опікуємось відділом з недоношеними та покинутими дітьми. В основному наша робота спрямована на допомогу багатодітним, малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми інвалідами. Практично всі батьки дітей інвалідів з міста приходять до нас, щоб отримати спеціальне харчування для своїх дітей, ліки чи одяг, – йдеться у повідомленні.

За словами засновниці благодійної організації Наталії Іващенко–Федик,оОтримати будь-яку допомогу у крамничці можна абсолютно безкоштовно. Якщо сім’я не перебуває під супроводом соціальних служб, з нею проводять базову розмову, відвідують її дім та дізнаються, чи справді є необхідність збору коштів чи надання фінансової допомоги. Якщо сім’я мешкає в Івано-Франківській області – їдуть в село, дізнаються про ситуацію в сім’ї від старости села та сусідів. 

БО “Час добра та милосердя” отримує допомогу від всіх, хто бажає допомогти – приносити допомогу можна в соціальну крамничку (Стуса, 37б), а дізнатися про потреби на FB-сторінці організації.

Відколи місто та область наповнюється внутрішньо переміщеними особами з інших міст України, наші волонтери формують для сімей-переселенців з дітьми базові пакети необхідних речей: підгузки, суміш, засоби гігієни, продукти харчування тривалого зберігання, які, крім одягу, переселенці можуть отримати в крамничці безкоштовно. Також у співпраці з соціальними службами розвозимо зібрані необхідні речі по селах Івано-Франківської та Тернопільської областей, де вже старости сіл роздають цю гуманітарну допомогу нужденним, – розповідає Наталія Іващенко-Федик. 

Крім цього, в Івано-Франківську нещодавно відкрили магазин безкоштовного одягу. Люди з інших регіонів, які знайшли тимчасовий прихисток в Івано-Франківську, та місцеві жителі можуть безкоштовно обрати собі одяг у хабі “СпівДія. Одяг”. Розташований він на вулиці Бельведерській, 21.

“СпівДія. Одяг” – це благодійний проєкт, створений у межах спільної державної та волонтерської ініціативи “СпівДія”, яка координує надання гуманітарної допомоги. Усі, хто має потребу, можуть приходити до магазину і безкоштовно обрати одяг для дітей чи дорослих.

Для того, щоби скористатися послугами магазину, потрібно в ньому зареєструватися. Завдяки реєстрації волонтери зможуть відстежувати, кому саме і скільком людям уже допомогли. А також це дозволить уникнути перепродажу благодійної допомоги.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: IfNews