Шістьом сім'ям переселенців куплять комунальні квартири в Івано-Франківську

05.11.2021 15:05   Джерело: Суспільне
Опубліковано : Франківський Новинар

Івано-Франківська міська рада до кінця року планує закупити шість квартир для сімей внутрішньо переміщених осіб, які потребують покращення житлових умов. Загалом на обліку з отримання житла в громаді перебуває 28 сімей внутрішньо переміщених осіб, розповів Суспільному заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак.

Рішення про закупівлю шести квартир ухвалили на засіданні сесії міської ради 3 листопада. Тоді ж депутати затвердили Програму придбання в комунальну власність житла для внутрішньо переміщених осіб. З держбюджету на втілення програми надійде 1 млн 750 тис. грн, ще 750 тис. грн виділить Івано-Франківська міська рада.

"Ми плануємо придбати чотири однокімнатні та дві двокімнатні квартири вже до кінця цього року. Поки ми цих грошей з державного бюджету не отримали, але готуємося. Житло можуть отримати винятково внутрішньо переміщені особи та винятково у тимчасове користування без права приватизації", – каже заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак.

Луганчанка Світлана Тарахкало, яка стоїть у черзі на отримання комунального житла, переїхала до Івано-Франківська із сім’єю шість років тому. Відтоді, каже, змінили три орендовані квартири.

"Орендна плата за житло зараз – це три тисячі гривень у місяць плюс комунальні послуги. Але я точно знаю, що це – одна з найменших оплат, бо останню квартиру ми винаймаємо без меблів, без нічого — суто стіни були. Дещо нам вдалося привезти зі свого будинку, дещо — придбати у стокових магазинах", — каже Світлана Тарахкало.

Щоб стати на облік для отримання комунальної квартири, потрібно подати документи у ЦНАП, розповідає Михайло Смушак. Понад рік тут триває реєстрація сімей внутрішньо переміщених осіб, які потребують оселі.

"Не важливо, в принципі, хто стоїть перший, другий у черзі, важливо — хто відповідає критеріям і хто більше потребує таких житлових умов. Тобто, у кого там, скажімо, більше дітей, хто має якісь інші пільги, у кого менші доходи", — говорить Михайло Смушак.

Житло на Івано-Франківщині цьогоріч отримала одна сім’я родом з окупованих територій України, каже спеціалістка відділу соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб департаменту соцполітики облдержадміністрації Галина Пасічник.

"У 2021 році за цією обласною програмою одній сім’ї внутрішньо переміщеної особи (вона також зазначає, що є учасницею АТО) виділили 450 тис. грн на придбання житла. Це – у Рожнятівській громаді Калуського району. У 2019 році ще одній людині ВПО також виділили 400 тис. грн. Основною умовою є співфінансування. Якщо є місцеве співфінансування, тоді вони звертаються до нас", — каже Галина Пасічник.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Суспільне