Там, де немає дороги, а в школу раз на тиждень: як живуть мешканці високогірного селища на Прикарпатті (Відео)

11.10.2021 09:05   Джерело: IfNews
Опубліковано : Франківський Новинар

Жителі важкодоступних гірських поселень Карпат залишені один на один зі своїми проблемами.

Півтори години вниз з гори в школу. А коли замело снігом, то ніхто нікуди не йде. Так живуть діти високогірного селища Яремче Переніс на висоті 800 метрів, куди немає дороги.

Про це йдеться у сюжеті Громадського, пише ПІК.

Тут залишилося два десятка сімей, інші поїхали. Полонини заростають кущами й деревами – худоби тримають тут все менше і менше. Тому нікому пастися і не для кого косити сіно.

У розвинених країнах в такі віддалені гірські поселення держава вкладає гроші, щоб ті не зникли. Надає транспортні субсидії і допомога на розвиток сільського господарства, привертає інвесторів на пільгових умовах, які створюють робочі місця. Там такі села цінують за автентику і збереження історико-культурної спадщини.

У переносити все тримається на приватних ініціативах. Хтось робить машини-саморобки, щоб привозити людям продукти. А одеський підприємець Володимир Сорохманюк, який родом звідти, закупив отару овець і почав будувати готель для туристів. Щоб у людей була робота.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: IfNews