7 фактів про торгівлю людьми від Калуського міського центру соціальних служб

19.09.2021 16:04   Джерело: IfNews
Опубліковано : Франківський Новинар

Калуський міський центр соціальних служб оприлюднив ТОП-7 фактів про торгівлю людьми, які повинен знати кожен.

1. Проблема сягає величезних масштабів. Прямо зараз торгівці експлуатують понад 24,9 мільйона осіб. Це означає, що постраждалих від торгівлі людьми сьогодні в рази більше, ніж коли-небудь. Активність торгівців людьми прослідковується у всіх країнах світу, Україна — не виняток.

2. Торгівля людьми — не про переміщення. В основі злочину торгівлі людьми лежить не перевезення особи з одного місця у інше. Сутність торгівлі у примусі до виконання будь-яких дій проти волі людини.

3. Торгівців мотивують гроші. Прибутки злочинців перевищують 150 мільярдів доларів на рік. Ця цифра перевищує річні прибутки таких компанія як Exxon, Microsoft, BP, Samsung і Apple разом узятих.

4. Жертвою може стати кожен. Залежно від виду злочину — сексуальна чи трудова експлуатація, використання людини у жебрацтві чи збройних конфліктах — торгівці обирають представників різних категорій: діти, молоді жінки, дорослі чоловіки, старенькі люди чи люди з обмеженими можливостями. Ніхто від цього не захищений.

5. Тактики торгівців людьми різняться. Злочинці знаходять унікальний підхід до кожної жертви. Комусь обіцяють великі прибутки на роботі за кордоном, когось шантажують, залякують, ізолюють. Брехня, погрози застосування насильства, знущання і маніпуляції — це лише деякі з інструментів, які використовують торгівці людьми, вчиняючи свої злочини.

6. Постраждалі від торгівлі людьми не винні у тому, що з ними сталось. Жертви торгівлі, що звільнилися від рабства, потребують індивідуальної роботи та тривалої реабілітації, щоб повернутися до звичного життя. Потрапивши у таку ситуацію, їхнє бачення світу змінюється назавжди.

7. Надія є: торгівлю людьми можна зупинити. Лише якщо інформувати громадськість про цю проблему, вміти ідентифікувати тих, хто постраждав від цього злочину, надавати їм відповідну допомогу та карати злочинців, які обмежили чужу свободу.

Калуський міський центр соціальних служб просить не бути бути байдужим, якщо ви знаєте про факти торгівлю людьми.

Як повідоляли "Вікна", на Калущині одному заявнику надали статус постраждалого від торгівлі людьми.

Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, звертайтесь у посольство України у тій країні, в якій перебуваєте. А по приїзду додому — до центру соціальних служб чи районної адміністрації. Після встановлення офіційного статусу жертви торгівлі людьми ви отримаєте право не лише на безкоштовну правову, медичну та психологічну допомогу, а й матеріальну. На сьогодні вона становить близько 7 тис. гривень.

Раніше йшлося, що 30-річний прикарпатець відповість за торгівлю калушанином-інвалідом.

30-річний мешканець Тлумацького району експлуатував 22-річного калушанина з інвалідністю (ІІ група). Стало відомо, що постраждалий має родину в Калуші. Його мама і сестра теж мають інвалідність, дідо — після інсульту. 68-річна баба не може всіх доглядати.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: IfNews