Три села на Прикарпатті борються за звання найгарнішого села України
Опубліковано : Франківський Новинар
На Прикарпатті можливістю вибороти перемогу у конкурсі скористалося три села: Саджавка, що на Коломийщині, Яблуниця, що входить до Яремчанської МР, та село Пійло Калуського району, пише ПІК.
Село Саджавка має кілька туристичних точок:
пам’ятки (могили, хрести, каплиці присвячені УПА);
музей історії села Саджавка;
пам’ятна могила, присвячена визволителям України;
могила січовим стрільцям;
хрест, встановлений про заборону панщини та багато інших.
Також у Саджавці є свій ЦНАП, будинок культури. У селі діє готельно-ресторанний комплекс «Панський двір», заклад харчування «Колиба за селом», мінімаркет та продуктова база “Родзинка”, продуктові магазини “Мрія”, “Ольвія”, “Центр”, “У гуцула” та ще три будівельні.
Саджавка розташована між Коломиєю, Буковелем та багатьма куроткими карпатськими містами і селами. Через Саджавку проходить траса Міжнародного сполучення та протікає річка Прут. А також тягнеться один із хребтів карпатських гір — у селі цей хребет називають Діл.
Село Яблуниця, яке теж бере участь у конкурсі, також славиться цікавими туристичними точками: церква Успіння Пресвятої-Богородиці, пам`ятка XVIII ст., яка належить до будови 1895 р. та музей «Гуцульщина» і Карпатський ярмарок. На території Яблуниці розмістили 12 бугельних підйомників довжиною від 100 до 1000 м з трасами різного рівня складності і легким під’їздом до них, з яких вісім знаходяться в самому селі і два – на Яблуницькому перевалі.
Біля підйомників є місця, де можна перекусити, пункти прокату спорядження. Крім того, безліч готелів, гостинних дворів, віл, пансіонатів, відпочинкових комплексів, приватних садиб, ресторанів, барів та кафе.
Яблуниця відрізняється від своїх гірських сусідів тим, що замість вулиць має груні, тобто ділянки. У селищі їх 11 і кожен має іншу назву, з якою пов’язана окрема історія чи легенда.
Калуська міська рада також повідомила, про участь у конкурсі свого села – Пійла.
“Саме з метою візуалізації самобутності села Пійло старостою Пійлівського округу Галиною Гелегою разом з головним спеціалістом загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яною Думенко було подано аплікаційну форму для участі в конкурсі від команди Made in Ukraine”, – йдеться в повідомленні.
З 25 вересня до 25 жовтня триватиме голосування. А з першого до 15 листопада працюватиме професійне журі. Оголошення результатів відбудеться 16 листопада.
Переможець отримає винагороду на розвиток своєї громади від команди та партнерів проєкту.
Найгарніше українське село – проєкт команди Made in Ukraine, який має на меті відкриття українських селищ задля розвитку зеленого туризму, збереження їх самобутності та історіїЦе проєкт про естетику, натхнення, нові подорожі та спогади.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: IfNews