У Калуші закуповують 1000 експрес-тестів для діагностики коронавірусної інфекції

15.03.2020 21:35   Джерело: Вікна
Опубліковано : Патрік Скеля

Як повідомлялося раніше, у лютому Калуська міська рада виділила по 280 тис. гривень для Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги та Калуської ЦРЛ для закупівлі захисних і дезінфікуючих засобів у рамках реалізації заходів з попередження поширення коронавірусної інфекції.

Читайте також

Підозра на коронавірус у прикарпатки не підтвердилась

Також міська рада надала дозвіл постійній бюджетній комісії у міжсесійний період виділяти кошти для потреб охорони здоров’я. Відтак цього четверга бюджетною комісією було розподілено ще близько півтора мільйона гривень, пишуть - Вікна.

А саме: з міського бюджету виділили 615 тис. гривень для Калуської ЦРЛ на закупівлю апарату штучної вентиляції легень. Як повідомила заступник міського голови Наталія Табачук, станом на 13 березня апарат вже закупили і він уже в дорозі до Калуша. Апарат встановлять у відділенні інтенсивної терапії лікарні в Підгірках. Нагадаємо, тут вже є шість апаратів штучної вентиляції легень — тепер буде сім. І оскільки інфекційне відділення районної лікарні такої апаратури не має, очевидно, що саме на базі Калуської ЦРЛ за потреби надаватимуть медичну допомогу в складних випадках коронавірусної інфекції.

Крім того, Калуській ЦРЛ виділили 200 тис. гривень на закупівлю двох кардіомоніторів (замовлення і оплату провели 12 березня і з дня на день у лікарні очікують поставки обладнання) та 60 тис. гривень — на два генератори холодного туману. Генератори дозволяють проводити дезинфекцію повітря. Міська поліклініка такий парогенератор уже купила раніше.

300 тис. гривень міська рада виділила на закупівлю експрес-тестів для діагностики коронавірусної інфекції. А саме: по 150 тис. гривень — для міського центру первинної медико-санітарної допомоги і Калуської ЦРЛ. За ці кошти кожен заклад закупить по 500 тестів. Є попередня домовленість, що медзаклади передадуть по 50 тестів для потреб станції швидкої допомоги.

Також на "швидку" вже доставили захисні маски-респіратори для персоналу — це був подарунок від спонсора, який не побажав себе афішувати.

Бюджетна комісія вирішила передати 150 тис. гривень районному бюджету — для потреб інфекційного відділення районної лікарні. Крім того, майже 50 тис. гривень районній лікарні, як відомо, виділила Войнилівська ОТГ. Станом на першу половину дня 13 березня Новицька, Верхнянська ОТГ та районний бюджет коштів на райлікарню не виділили. Суми в межах 200 тис. гривень, які зголосився виділити міський бюджет, замало для закупівлі апарату штучної вентиляції легень. Тож, вирішено, що за ці кошти закуплять кисневі маски.

Заступник міського голови Наталія Табачук зазначила, що в Калуші підготовку до можливої появи інфекції почали заздалегідь:  план заходів було затверджено розпорядженням міського голови 4 березня. Крім того, наприкінці лютого Калуська міська рада виділила по 280 тис. гривень Калуській ЦРЛ та міському центру первинної медико-санітарної допомоги на нагальні потреби — захисні костюми та дезинфікуючі засоби. Це дозволило їм вчасно, ще до великого ажіотажу, зробити замовлення. 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Вікна