Карпатські праліси можуть стати пам’ятками природи (Відео)

Опубліковано:
31 Грудня, 2019 о 17:44
Карпатські праліси можуть стати пам’ятками природи (Відео)
Фото з мережі Інтернет

Більше ніж 20 гектарів найдавніших карпатських лісів можуть отримати статус пралісових пам’яток природи. У разі позитивного ухвалення рішення їхня площа може збільшитися у 200 разів, повідомили у Всесвітньому фонді дикої природи, пише – «Український Фейсбук».

Читайте також



Як піднімалися на Говерлу, коли вона ще була на 3 метри нижчою

Наразі в Україні найвищий охоронний статус пам’яток природи мають близько 100 гектарів лісу у Львівській області. На цій території забороняються всі види рубок та будь-яка господарська діяльність, передає Український інтерес. До того ж, близько 25 тисяч гектарів охороняються в заповідних зонах Карпатського біосферного заповідника, кількох національних парків та в природному заповіднику «Горгани».

Представники WWF Україна декілька років займалися визначенням інших лісових масивів в Карпатах, які не зазнали прямого впливу людини та можуть бути захищені в статусі пралісових пам’яток. Перші 20 тисяч гектарів з віднайдених пралісів Закарпатської та Івано-Франківської областей вже отримали погодження від лісових господарств, тепер рішення за обласними радами.

 

«Останнім часом в Європі розпочалася зміна у підході до ведення лісового господарства, яка передбачає наближене до природи ведення лісівництва. Це передбачає появу змішаних та різновікових лісів, а не одновікових, створених однією породою», – пояснив начальник відділу лісовідновлення та лісорозведення Державного агентства лісових ресурсів Володимир Ревуцький.

Зазначається, що українські праліси все частіше приваблюють іноземних дослідників. Наприклад, у Німеччині та Нідерландах таких ділянок фактично не лишилося, і науковці їздять в букові українські ліси і переносять всю цю схему функціонування екосистем у свої країни.

«Переважна частина цих пралісів розміщена у важкодоступних районах, віддалених від населених пунктів. Тому вони не є принциповими для ведення лісового господарства, дуже мало впливають на права чи можливості місцевого населення щодо збору ягід чи грибів», – зазначив координатор проєкту з підтримки сталого лісового господарства WWF Україна Михайло Богомаз.

Робота над визначенням пралісів розпочалася майже 10 років тому. Найголовнішим завданням було провести польові наукові роботи, а також подолати тривалий бюрократичний процес.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Івано-Франківщини
Теги: #івано-франківськ, #івано-франківські новини, #карпати, #ліс, #ліси, #новини івано-франківська, #новини івано-франківщини, #пам'ятка природи, #природа





Статті

Інтерв'ю
Ярослав Джорджик Опілля
11:22, 6 Травня, 2025

“Опілля” – від потенційного банкрута до одного з лідерів ринку України

Блоги

ТОП новини Прикарпаття: