У Франківську встановили перший підземний контейнерний майданчик: як він буде працювати (Фото)

09.08.2019 17:37   Джерело: Курс
Опубліковано : Патрік Скеля

На вулиці Грушевського позаду стоматологічного корпусу ІФНМУ змонтували перший в Івано-Франківську підземний контейнерний майданчик для сміття. Новий майданчик успішно пройшов випробування і протягом двох тижнів запрацює у звичному режимі, пише - Курс.

Читайте також

Студентка з Коломиї вирішила жити без використання сміття (Відео)
Біля Івано-Франківська запустили сортувальну лінію побутових відходів

Про встановлення у середмісті Франківська підземного контейнерного майданчика у мерії заговорили у серпні 2017. Тоді планувалося встановити 4 модернізовані підземні контейнери, які передбачають базове сортування сміття – окремі відділення на пластик, скло та побутові відходи.

Тендер на встановлення контейнерного майданчика відбувся влітку 2018 року. Перемогло підприємство ТОВ «Ековестбуд» і згідно з умовами договору мало завершити роботи до кінця 2018 року. Але через відсутність фінансування усі роботи завершили лише влітку 2019.

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповів КУРСу, як працюватиме контейнерний майдачник.

«На сьогодні контейнери змонтовані, підключені та успішно випробувані. Ми їх запустимо, коли перевізник забере існуючий майданчик», – говорить Смушак.

Щоб відкрити кришку нового контейнера, потрібно ногою натиснути на педаль спереду.

При заповненні у контейнері спрацьовує спеціальний датчик – і перевізник отримує sms-повідомлення, що можна забирати сміття.

Із сховища контейнери підіймаються натисканням кнопки на пульті. Після цього сміття вивантажують в автомобіль, а контейнери знову опускаються під землю.

У Франківську встановили перший підземний контейнерний майданчик: як він буде працювати 2

Нові контейнери розраховані на мешканців сусідніх будинків та перехожих. Викидати об’ємне сміття у них не можна.

Для ресторану «Десятка», який наповнює ледь не половину існуючих контейнерів, встановлять три металеві бокси, за якими мають доглядати працівники ресторану.

З іншими закладами комунальники домовилися, що ті придбають окремі контейнери і раз на день вивозитимуть відходи до дороги, звідки їх буде забирати автомобіль.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Курс