У Калуському районі змія вкусила 71-річного чоловіка: прикарпатцям нагадують, як вберегтися від цих плазунів
Опубліковано : Патрік Скеля
25 червня у відділення нейрохірургії Калуської райлікарні через укус змії госпіталізували 71-річного мешканця села Ріп’янка Калуського району.
Читайте також
Його стан – середньої важкості, пише - Галка.
Прикарпатські рятувальники нагадують як діяти при укусах плазунів.
Щоб попередити укус змії, людям варто знати умови їхнього місцеперебування і спосіб життя. Змії поширені в заболочених місцях, болотах, біля зарослих озер і ставків, у горах. Удень вони ховаються в старих пнях, у копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев.
Особливо уважним треба бути у занедбаних кар’єрах, серед кам’яних руїн, у розваленій хатинці – змії іноді селяться на місцях, залишених людиною. Така ж обережність і виставлений вперед ціпок не зайві при швидкому русі по стежці: на стежці, як і на кам’яних плитах або пнях, змії люблять грітися в сонячний день. Дрімаючий плазун має дуже слабкий нюх і слух, тому раптова поява людини може перешкодити йому вчасно зникнути в траві, а біль від черевика, що придавив, змусить захищатися укусом.
Всі, хто відправляються до лісу, де найчастіше можна зустріти змію, повинні мати щільні штани і високе взуття.
Потрібно знати особливості забарвлення змій, їхні відмінні риси і уміти розпізнавати отруйних та неотруйних. Вуж, наприклад, відрізняється двома яскраво-жовтими плямами в скроневій області голови й круглими зіницями.
Перша допомога при укусі змії
З підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Галка