Неякісне масло та овочі з нітратами: на Прикарпатті перевірили дитяче харчування

16.03.2019 21:53   Джерело: Галицький кореспондент
Опубліковано : Патрік Скеля

З вересня 2018 року, на Прикарпатті працювали над виконанням регіональної цільової програми «Дітям Прикарпаття – якісне харчування».

Читайте також

Стало відомо, скільки картоплі та мяса з'їдають прикарпатці за рік
Перевірка підтвердила факт виробництва фальсифікованого масла на Прикарпатті
За місяць прикарпатець споживає по 10 кг хліба і картоплі, майже 4 кг м’яса,15 яєць (Інфографіка)

Її метою є забезпечення повноцінного, якісного харчування дітей в школах та дошкільних закладах освіти, а також соціальних закладах Прикарпаття, пише - Галицький кореспондент.

В 2019 році роботи по виконанню програми продовжили, повідомляють у прес-службі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Її реалізовують шляхом проведення моніторингу, інспектування всіх операторів ринку які здійснюють харчування, постачальників харчових продуктів, сировини, готової продукції у закладах освіти при проведенні планових та позапланових заходів державного контролю, проведення лабораторних досліджень безпечності та якості харчових продуктів, які використовуються для харчування дітей.

За два місяці 2019 року, перевірили 14 шкіл, 15 садочків, 3 соціальні заклади, 35 постачальників харчових продуктів.

Для лабораторного дослідження відібрали 56 зразків в школах, 63 зразки в дитячих дошкільних закладах, 10 зразків в соціальних закладах.

За їх результатами, виявили наступні невідповідності харчових продуктів :

– 2 зразки, масла солодковершкового 72,5% жиру, виробник ПП «Теребовлянський молокозавод,» – не відповідали за вмістом рослинного жиру (ДНЗ «Дзвіночок», Делятинський ліцей №2, Надвірнянський р-н);
– 1 зразок, масла солодковершкового, виробник ПрАТ «Миколаївмолпром» (ДНЗ №30 «Ластівка». м. Івано-Франківськ), – не відповідав за вмістом рослинного жиру;
– 1 зразок, молоко коров’яче питне пастеризоване 2,4% жиру, виробник ТДВ «Івано-Франківський міськмолокозавод» (ДНЗ «Зіронька», Тисменицький р-н),- не відповідав вимогам за перевищеним вмістом БГКП;
– 7 зразків овочів , виробник ФОП Баворовський, Львівська обл.(ДНЗ № 23, ДНЗ 14, ДНЗ 28 м. Івано-Франківськ), – не відповідали за вмістом нітратів;

В соціальних закладах було виявлено 1 зразок масла солодковершкового, виробник ПрАТ «Миколаївмолпром», який не відповідав НД за вмістом рослинного жиру та 1 зразок моркви, який не відповідав за вмістом нітратів.

За результатами проведеної роботи до обігу не допустили 268 кг масла солодковершкового, 2286кг моркви, 2582кг капусти, 2100 кг буряку столового, а також провели повторні дослідження при постачанні нових партій продукції.

Інспектори провели два позапланових заходи державного контролю (нагляду) та надали необхідні рекомендації щодо контролю якості харчових продуктів.

Основний очікуваний результат реалізації Програми – забезпечення здоров’я дітей, безпечного та якісного харчування, запобігання гострих кишкових інфекцій в шкільних та дошкільних закладах області.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Галицький кореспондент  
Загрузка...