Цьогоріч на Прикарпатті зафіксували понад 500 випадків недогляду за дітьми

09.06.2018 11:40   Джерело: Бліц-Інфо
Опубліковано : Патрік Скеля
Працівники підрозділів ювенальної превенції особливу увагу в своїй діяльності надають попередженню та відповідному реагуванню на факти неналеж, пише - Бліц-Інфо.

Така позиція зумовлена передусім тим, що саме сімейне середовище та вплив батьків є чи не найголовнішим фактором у формуванні майбутнього дитини. На жаль, далеко не завжди батьки усвідомлюють свою роль у розвитку дитини як особистості, що підтверджують й результати роботи прикарпатських ювенальних поліцейських. Лише за 5 місяців цього року на Івано-Франківщині працівники підрозділу виявили 504 випадки, коли безвідповідальні прикарпатці нехтували своїми батьківськими обов’язками. Торік за цей же період було задокументовано 224 таких факти, пише ювенальна превенція Прикарпаття в мережі.

У кожному випадку батьків було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нею передбачено покарання у вигляді штрафу батькам або особам, які їх замінюють, зокрема за ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, а також за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративного правопорушення чи кримінальнокарних діянь, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

Водночас правоохоронці разом з іншими соцслужбами, які покликані пильнувати за дотриманням прав та свобод неповнолітніх, насамперед намагаються вирішити проблемну ситуацію на користь дітей. 
Поліція вкотре наголошує батькам, що вони зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, зобов'язані поважати дитину, готувати її до самостійного життя.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Бліц-Інфо