Приховані інтереси. У Франківську презентували базу даних про бізнеси місцевих чиновників та депутатів

24.01.2018 21:44   Джерело: Правда
Опубліковано : Патрік Скеля

В Івано-Франківську 23 січня презентували унікальний інтерактивний інструмент «Приховані інтереси».

Читайте також

В Івано-Франківській області сільського голову спіймали на гарячому за корупцію

 

Проект interes.shtab.net створено для виявлення конфлікту інтересів серед депутатів та посадовців місцевих органів влади у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу, пише - Правда.

На сайті можна переглянути список фірм, які пов’язані із депутатами, чиновниками та їхніми родичами. Автоматичний аналізатор видає віконечко, куди можна завантажити цікавий вам документ, наприклад, стенограму сесії міської ради.

Програма видасть перелік фірм, прізвища власників та рішення, які щодо них приймалися. Голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко зазначила, що акцент роблять на регіональних журналістів, активістів та чесному бізнесі. Проект у лічені хвилини дозволяє знайти теми для новин, які цікаві для громади.

«Корупція – те зло, яке впливає на якість життя… Депутати часто зловживають своїм впливом, а від цього страждає чесний бізнес. Бізнесмени можуть перевіряти своїх контрагентів на приховані інтереси», – сказала вона.

Аналітик ГО «Антикорупційний штаб» Ольга Рибак повідомила, що на сайті вже є бази даних фірм депутатів і чиновників 6 міст, зокрема, Києва, Дніпра, Івано-Франківська. Базу будуть доповнювати.

«Приховані інтереси існують і вони будуть яскравіше кристалізовуватись», – прокоментував голова правління ГО “Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка.

Він закликав користуватися сайтом «Прозорі інтереси» та виявляти корупцію.
За словами активістів, Франківськ є найбільш засекреченим містом в плані доступу до документів. Тут приховують інформацію щодо виділення земельних ділянок, тобто у оприлюднених документах не вказують імена тих, хто отримав землю.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Правда