Поради прикарпатських рятувальників для любителів гірського відпочинку
Опубліковано : Патрік Скеля
А тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема – належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також – від знання місцевості та її природних перешкод.
Звичайно, головна вимога, це зареєструватися і отримати консультацію працівників гірської пошуково-рятувальної служби щодо обраного маршруту і можливого погіршення погодних умов.
Також, варто мати на увазі, що найважливішими елементами особистого спорядження туриста є взуття (найкраще – черевики) і наплічник. Навіть за найкращої погоди, візьміть з собою накидку для захисту від дощу та снігу, вітрозахисний костюм, шапочку, вовняний светр, шкарпетки і сірники (в захищеній від вологи упаковці), аптечку. Перед виходом потрібно ретельно перевірити наявність та якість спорядження, продуктів харчування з достатньою кількістю питної води, укомплектованість аптечки; переконатись у їх задовільному стані. Неприпустимо: виходити на маршрут за дуже несприятливих погодних умов ( сильний туман, вітер, хурделиця, за низьких температур); а також - протягом трьох днів після великих снігопадів (більше 50 см опадів) та при явно вираженій лавинній небезпеці.
В зимових умовах у жодному разі не пересувайтеся в тумані чи темряві, щоб уникнути втрати орієнтації, зриву з карнизу тощо. Не здійснюйте підйом або спуск вузькими кулуарами, де є небезпека зсуву каменів чи сходу лавини. Регулярно звіряйте напрямок руху за картою і компасом. Якщо ви заблукали і немає можливості організувати надійний нічліг, то повертайтеся знайомим шляхом назад.
Наголошуємо на тому, що туристам слід відповідально ставитися до власної безпеки під час перебування в горах, особливо в зимовий період. Але у випадку будь-якої проблемної ситуації, вони завжди можуть потелефонувати на «101» і отримати оперативну та професійну допомогу рятувальників.
До речі, цього року гірськими рятувальниками врятовано 110 людей, з них – 6 діти. У всіх цих випадках туристи від щирого серця дякували рятувальникам за свій порятунок, а рятувальники, у свою чергу, бажають любителям зимових гірських мандрівок безпечного відпочинку.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу ifnews.org.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Бліц-Інфо